انواع داکت اسپلیت هاردستون

انواع داکت اسپلیت هاردستونReviewed by کولرها on Feb 27Rating: 5.0معرفی انواع داکت اسپليت کانالی و کاستی و مزايای آن | نمایندگی داکت اسپلیت هاردستون02133518902-3 ☎ معرفی انواع داکت اسپليت کانالی و کاستی و مزايای آن, بررسی مشخصات و قیمت داکت اسپلیت کانالی و کاستی , نمایندگی داکت اسپلیت هاردستون

معرفی انواع داکت اسپلیت کانالی و کاستی و مزایای آن

داکت اسپلیت یکی از رایج‌ترین سیستم‌های تهویه مطبوع در آپارتمان‌های مسکونی خصوصا در مناطق مرطوب محسوب می‌شود. داکت اسپلیت یا اسپلیت کانالی با داشتن سیستم سرمایشی و گرمایشی و انتقال هوای سرد و گرم در فصل زمستان و تابستان، دمای محیط مورد نظر را به شرایط دلخواه می‌رساند. داکت اسپلیت از دو بخش هواساز و کندانسور تشکیل شده که توسط ۲ لوله مسی به هم متصل می‌شوند.

داکت اسپلیت به ۲ گروه کلی تقسیم می‌شود:

اسپلیت کانالی معمولی شامل یک کمپرسور است که در دور ثابت کار می‌کند و نمی‌توان دمای محیط مورد نظر را تنظیم کرد. داکت اسپلیت اینورتر با رده انرژی A جهت صرفه جویی در مصرف برق طراحی و تولید می‌گردد. در داکت اسپلیت اینورتر کمپرسور با دور متغیر کار می‌کند، و می‌توان دمای محیط مورد نظر را تنظیم کرد. استفاده از این نوع سیستم سرمایشی و گرمایشی به عنوان یک گزینه لوکس با صرفه جویی در مصرف برق برای آپارتمان‌های ویلایی، مسکونی‌، اداری در نظر گرفته می‌شود.

معایب استفاده از داکت اسپلیت (اسپلیت کانالی)

یکی از معایب این سیستم نداشتن کنترل دما برای محیط مورد نظر است. به طور مثال در واحد مسکونی اگر به دمای ۱۹ درجه در سالن و ۲۲ درجه در اتاق کودک نیاز باشد، غیر قابل تنظیم است. این سیستم نسبت به سایر دستگاه‌های سرمایشی و گرمایشی صدای بیشتری تولید می‌کند. انرژی زیادی به هدر می‌رود در نتیجه برق زیادی مصرف می‌کند، بنابراین هزینه‌ی استفاده از این سیستم دردسرساز می‌شود. کم بودن قدرت گرمایش در زمستان، به همین دلیل یک کویل آب گرم در این سیستم جاساز می‌شود.

مزایای استفاده از داکت اسپلیت (اسپلیت کانالی)

پایین بودن قیمت اولیه، همین مورد باعث می‌شود خریدار از معایب آن چشم پوشی کند. هوای تازه با اکسیژن کافی از راه کانال تامین می‌شود. قابلیت فیلتر نمودن هوا همچنین داکت اسپلیت از تکنولوژی دور متغیر استفاده می‌کند.

مزایای استفاده از اسپلیت کانال سقفی اینورتر

  • صرفه جویی در مصرف برق
  • سازگار با محیط
  • امکان کنترل دما
  • صدای بسیار کم
  • موجود در سایز کوچک و وزن کم (در فضای کوچک و بزرگ نصب می‌شود)
  • عمر کاری بیش‌تر

هزینه مصرف برق داکت اسپلیت

میزان مصرف برق این سیستم به عوامل گوناگونی بستگی دارد. هنگام استفاده از این دستگاه در زمان‌هایی که به سیستم سرمایشی گرمایشی احتیاجی نداریم بهتر است آن را خاموش کنیم، با مدیریت صحیح در هر ماه می‌توان مصرف برق را کاهش داد. یکی از عوامل هزینه برق در ماه به ظرفیت‌، مدل کمپرسور، تک فاز و سه فاز بودن دستگاه بستگی دارد. با شستشو و تمیز نگه‌داشتن فن‌های یونیت بیرونی هزینه برق کنترل می‌شود.

یکی دیگر از روش‌های صرفه جویی در مصرف برق، شستشوی فیلترهای یونیت داخلی می‌باشد. هرچه آلودگی فیلتر بیشتر باشد، میزان بازدهی کمتر می‌شود، در نتیجه مدت زمان بیشتری از دستگاه استفاده می‌شود.

نمایندگی داکت اسپلیت هاردستون

دیدگاهتان را بنویسید